Pirties tipo pasirinkimas

Pradiniame etape būtina pasirinkti kokio tipo pirties norite:

  1. Rusiška pirtis: temperatūra 60-70 laipsnių, drėgmė – 40-60%.
  2. Baltijos pirtis: temperatūra 80-100 laipsnių, drėgmė – 35-40%.
  3. Suomių pirtis: temperatūra 90-120 laipsnių, drėgmė – 10-15%.

Pirties tipas yra labai svarbus, nes priklausomai nuo jo, yra parenkamos medžiagos įrengimui ir sienų mazgai. Jei yra drėgnesnė aplinka, rekomenduojama daugiau vėdinti ir naudoti vandeniui atsparias medžiagas. Nuo pirties tipo taip pat priklauso kaip bus kalama dailylentės. Suomių pirtyje kalti dailylentes galima vertikaliai, kadangi aplinka bus vienoda visos lentos ilgyje. Rusiškoje pirtyje dailylentės sukalta vertikaliai viršuje bus sausoje aplinkoje su aukšta temperatūra, o apačioje aplinka yra labai drėgna su žema temperatūra. Panašios klaidos sukelia deformaciją: išsipūtimas iš apačios ir dailylentės susitraukimas iš viršaus. Tokią klaidą galima pašalinti dailylentės pločio pagalba (siauroje dailylentėje yra daugiau jungčių ir griovelių, todėl konstrukcija tampa elastingesne), arba dailylentės sukalimas horizontaliai.

Ventiliacijos svarba

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas vėdinimui tarp dailylentės ir atspindinčio paviršiaus. Todėl suomių pirtyse leidžiama montuoti dailylentę iki pat grindų, o labiau drėgnuose pirtyse montuojant dailylentę reikėtų ją pakelti 150 mm nuo grindų.

Šiame tarpe agresyviausia aplinka nesunaikina apdailos medžiagų, o karštas oras, kuris randasi tarp dailylentės ir atspindinčio paviršiaus, pasišalina slėgio pagalba, sukelto dėl oro išsiplėtimo. Oro išsiplėtimo faktas (pvz.: kai verdame vandenį, oras šildomas, puodo dangtis pradeda „šokinėti“ ir išeina garas) paskatina mus sukurti tokią vietą, kur jis galės išeiti – šiuo pagrindu ir yra daromi ortakiai, čia taip pat svarbu atsižvelgti į pralaidumą, mūsų užduotis nėra skersvėjis, bet oro išleidimas spaudimo pagalba. Pirčių pramonėje ventiliacija skirstoma į šiuos tipus:

  1. Oro tiekimas.
  2. Oro išleidimas išsiplėtimo pagalba arba, kitaip tariant, visą laiką atidarytas difuzorius.
  3. Pirties vėdinimas.

Krosnis – pirties širdis

Yra tam tikras pirčių procedūrų specifiškumas. Nepriklausomai nuo to, kokia pirtis ir kas bebūtų jos gamintojas, per pirmuosius 2 apsilankymus mes pateksime į patalpa su tam tikrą oro temperatūrą, kuri yra idealiai prisotinta deguonimi.

Visa tai priklauso nuo tinkamai pasirinktos krosnies. Pernelyg galingos krosnys, lygiai kaip krosnis su nedideliu akmenų kiekiu, arba tiksliau krosnys su dideliu karšto metalo pločiu – tai yra mūsų priešas. Žinoma, tokia krosnis puikiai šildo orą ir akmenis. Atsižvelgiant į tai, iš pirmo žvilgsnio tokių katilų savybės yra labai geros. Galų gale, šildymo laikas yra trumpas, o energijos sąnaudos yra mažos. Šie du veiksniai lemia tai, kad tokie katilai dažnai yra perkami. Bet klaida yra tame, kad per stipriai įkaitės metalas sudegina deguonį, oras tampa sausas, pradedame jaustis pavargę. Todėl, kaip minėjau anksčiau, pirmieji du apsilankymai pirtyje visada yra tobuli, nesvarbu, kas yra gamintojas. Atsižvelgiant į tai, kad kiekviena krosnis liečiasi su garine, ir mes sunaudojame deguonį, būtina vėdinti patalpą. Tai reiškia, kad pirtyje, kurioje yra geras vėdinimas, mes galime pasimėgauti 7-8 procedūrom be nuovargio, o pirtyje su prastu vėdinimu 2 – 3 procedūros maksimaliai.

Renkantis krosnį, svarbu pasitikėti profesionalais. Kreipkitės į mus ir mes individualiai parinksime jums krosnį. Tačiau, jei nuspręsite tai padaryti patys, atkreipkite dėmesį, kad kai kuriose šalyse jau yra reikalavimai dėl krosnies išmetamo anglies dioksido kiekio. Nuspręskite, kokia tai krosnis bus? Elektrinė arba malkinė. Apskaičiuokite, kokio galingumo krosnis reikalinga būtent Jums. Nepamirškite atsižvelgti į kai kuriuos niuansus: pavyzdžiui, 1 m² akmeninė siena prideda galios jūsų krosniai, tarsi jūsų garinė pirtis yra 1 m³ didesnė. Tas pats ir su stiklu. Akmenų skaičius pirtims su dideliu drėgnumu ir atviromis krosnelėmis: rekomenduojama naudoti ant 1 m³ pločio – 10 kg akmenų. Nepamirškite įkaitusio metalo kiekio, kuris sąveikauja su oru. Siekiant išvengti gaisro, atkreipkite dėmesį į apdailos medžiagų savybes. Mes rekomenduojame pasirinkti uždarojo tipo krosnis – tai yra įkaitęs metalas ir akmenis, susiliečia su oru pirtyje, tik atidarius durelės ir pilant vandenį ant akmenų.

Ventiliacija

Jos būtinybė yra akivaizdi dėl krosnies ir mūsų vartojimo. Krosnys, kuriose karšti akmenys yra už durelių ir tam kad ant akmenų užpilti vandens reikia tas durelės atidaryti, yra geriausios oro kokybės požiūriu.

Tokiuose katiluose akmenų temperatūra siekia iki 600 laipsnių, atviro tipo katile – 350 laipsnių. Taigi, tokio tipo uždara krosnis degina daug mažiau deguonies.

Kita ventiliacijos poreikio priežastis yra žmonės – pirties lankytojai. Kuo daugiau žmonių garinėje, tuo daugiau deguonies jie sunaudoja. Be to, priklausomai nuo žmonių skaičiaus, išsiskiria įvairūs prakaito ir kitų kvapų kiekiai. Ir paskutinis momentas – tai garas. Mums patinka karštas maistas, lydintis ledai. Panašiai ir garai duoda didžiausią malonumą tuo metu, kai vanduo išgaruoja, t.y. keičiasi iš skysčio į dujinę būseną. Būtent šis agregacijos būsenos pasikeitimas verčia mus pajusti gamtos galią. Šiuo atžvilgiu reikia keisti drėgną orą į šviežią, kad vėl pajustumėte šią jėgą. Mums nebus komfortiškai patalpoje kurioje karšta ir drėgna, kur prieš 5 minutės buvo pilamas vanduo ant akmenu. Būtent šie faktoriai yra priežastimis, dėl kurių būtinas vėdinimas.

Pereinam prie pačio vėdinimo proceso. Yra keletas užduočių:

  1. Oro kiekis.
  2. Oro kokybė – punktas į kurį daugelis neatsižvelgia ir ima orą iš priepirčio.
  3. Oro krytis – irgi punktas į kurį daugelis neatsižvelgia.

Kokias klaidas galima padaryti su oro kryptimi?

Daugumoje pirčių patalpų oro padavimas atliekamas po durimis ir išeina į lubas. Kas tuo metu įvyksta: oro kryptis seka trumpiausiu keliu nuo padavimo iki išėjimo. Tokiu atveju asmuo, sėdintis šalia ištraukėjo, laimi, nes grynas oras yra būtinas toje vietoje, kur asmuo įkvepia. Todėl tokio formato pirtis yra komfortiška tik vienam asmeniui, sėdinčiam prie ištraukėjo, nes kampuose ir atokiose vietose šioje tiesioginėje oras mažai juda ir ventiliuojasi. Tuo atvejų jeigu Jus savarankiškai projektuosite pirtį ir šią tiesiąja, nepamirškite, kad oras prie krosnies šils ir kils į viršų, kuris sukurs srautą, kuris šiek tiek iškreips tiesią liniją nuo oro padavimo taško iki išėjimo taško.

Kaip organizuoti tinkamą oro kryptį?

Geriausia kreiptis pas specialistus. Mes padėsime jums sukurti tinkamą kryptį, remiantis sukaupta patirtimi ir sudarytais sąveikos protokolais. Svarbiausias aspektas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra tai, kad patogiausia padėtis pirtyje yra gulima. Tai reiškia, kad oras yra būtinas ten, kur žmogaus galva. Mūsų rekomendacija – pastovi ventiliacija – oro išėjimas, difuzorius turi būti žemiau, negu viršutinis gultas, maždaug 800 mm aukštyje, kad oras pakilęs iki lubų ir neradęs išėjimo, pradėtu leistis žemyn, pereitu per jus (nesvarbu kokia padėtį esat užėmė – vertikalę ar horizontalią) ir tik tada išeitu. Išėjimų kiekį galima valdyti pagal difuzorių arba angų skaičių.

Oras pirtyje

Kalbant apie oro kokybę, čia yra keletas klaidų. Paprastai oro tiekimui imamas oras iš priepirčio, kas labai vargina. Jeigu priepirtyje gerą oro ventiliaciją tai viskas bus puiku. Bet kokiu atveju šio oro kokybė negali būti lyginama su oru už lango.

Juo labiau kuo šalčiau lauke, tuo gaivesnis oras yra. Todėl rekomenduojame oro tiekimą iš lauko. Kaip variantas – išvesti vamzdį po krosnimi (apsvarstykite techninius medžiagų parametrus, kad išvengti gaisro). Po krosnimi susidaro aplinka, kur karštas oras išsiplečia ir pakyla (oro kryptis). Kylant, naujas oras paduodamas iš mūsų ventiliacijos. Tokiu būdu jus turite kokybišką orą pirtyje. Bet mes siūlom dar vieną variantą – ventiliacinias grindis. Tokiu atveju pirties grindys nėra šiltinamos. Pirties grindys su laukų skiria tik grindinės lentos, sukaltos su 4-5 mm tarpais. Kaip daromos terasos. Toks būdas yra labai paprastas ir efektyvus.

Karštas oras visada išsiplečia ir kyla. Todėl slėgis patalpoje yra išstumiamas per grindis, net jeigu lauke -30 laipsnių šalčio. Pats šalčiausias oras visada apačioje. Naudojant šį vėdinimo metodą, net ir nepatyręs gamintojas visais atžvilgiais suteiks gerų rezultatų: kiekis, kokybė ir oro kryptis. Kokių būdų vyksta oro tiekimas tokioje pirtyje? Tradiciškai, po durimis ir po krosnimi pastoviu režimu, dar kai atidarote duris, išleidžiate perteklinį orą į priepirtį. Slėgis per grindis pasikeičia į trauką per grindis į garinę. O durų dydis 700×1900 atitinka deguonies kiekį, kurio reikia vienam asmeniui 15 minučių.

Oro kiekis

Tradicinis sprendimas dėl difuzoriaus arba ventiliacijos angos 100mm arba 120mm, tik neilgam pailgina tą jausmą, kurį jus patyrėt užėje į įkaitusią pirtį pirmą kartą. Per valandą žmogus sunaudoja nuo 15 iki 56 litrų oro, o garinėje iki 70 litrų (ekstremaliomis sąlygomis), deguonies kiekis 1 m³ oro – 20,9 litrų. Vidutiniškai pirties matmenys yra 2,2х2,2х2,2=10,6 m³. Tai reiškia, kad deguonis paprastomis sąlygomis (atsižvelgiant į 15-56 litrų per valandą) pakanka 10,6 m³ = 221,54 litrų. Reiškia, kad vienas asmuo galės sėdėti izoliuotoje pirtyje 14 valandų (ramiai kvėpuoti) iki 4 valandų (ekstremaliomis sąlygomis). Todėl jus nenorite eiti į pirtį 5 arba 6 kartus, kur oro kokybė yra žema. Pavyzdžiui jeigu pirtyje randasi 4 žmonės, įskaitant ekstremalias sąlygas, deguonies užteks tik 1 valandai. Žmogaus kūnas reaguoja į deguonies trūkumą mieguistumu ir raumenų sistemos susilpnėjimo. Tai, savo ruožtu, apriboja žmogaus sugebėjimus. 100–120 mm skersmens vėdinimas (pamenate, mes minėjome, kad įeinant į pirtį su ventiliuojamoms grindims, per visas grindis tiekiamas didelis deguonies kiekis, lygus skylei, per kurią jis įeina) ir palyginkite jį su 100-120 mm difuzoriumi, jis yra 10 kartų viršija plotą. Taip pat verta paminėti, kad oro kiekį reguliuoja ne difuzorių skaičius, bet vamzdžio skersmuo arba siauriausia vieta, per kurią oras išeina. Su tokia ventiliacija 100-120 mm, galėsite įgyvendinti 2 komfortiškus užėjimus į pirtį. Toliau, komforto lygis mažėja. Todėl geras sprendimas yra ventiliuojamas grindys arba priverstinis oro tiekimas. Reikalas tame, kad pirtis – tai kraujagyslė. Kuo daugiau oro tiekiama, tuo daugiau ir išeina. Net jei jūsų vėdinimo vamzdis yra 100-120 mm, tiekiamas priverstinis oras, jį priverstinai ir išstumsite. Tokioje pirtyje nesijausite pavargę ir mieguisti. Ir jūs galėsite daug ilgiau joje būti, palyginti su pirtimis be tokio tipo ventiliacijos. Susisiekite su mumis ir mes išspręsime šią problemą. Savarankiško darbo atveju nepamirškite apie tris taisykles: oro kryptį, kokybę ir kiekį.

Apdailos medžiagų pasirinkimas

Labai svarbus etapas yra apdailos medžiagų pasirinkimas. Čia svarbu atkreipti dėmesį į medžiagos savybes:

  1. Minkštumas.
  2. Kvapas.
  3. Atsparumas karščiui (pvz.: drebules, ąžuolo, beržo mediena stipriai įkaista gali nudeginti).
  4. Atsparumas vandeniui (drėgmei).

Pirties, saunos medžiagos

Mūsų įmonė siūlo platų medienos pasirinkimą.

Paprastoji drebulė (Populus tremula)

Paprastoji drebulė arba drebulė – tai lapuočių medis, kuri priklauso tuopa genčiai iš gluosnių šeimos. Paplitusi Europoje, Azijoje ir Šiaurės Afrikoje. Drebulė puikiai tinka garinėje nes joje nėra dervos, ne deformuojasi ir neįkaista. Drebulė yra gražaus šviesaus atspalvio. Dėl savo lygios tekstūros yra lengvai dažomą. Drebulės pridėtinę vertę papildo terminis apdorojimas, kurį mes atliekame.

Spindulinė pušis (radiata) (pinus radiata)

Spindulinė pušis – pušinių šeimai priklausanti spygliuočių medis, spygliuočių genties. Paplitusi Vakarų Šiaurės Amerikoje. Norint išgauti medieną, šis medis auginamas Naujojoje Zelandijoje, Australijoje, Pietų Afrikoje, Čilėje, Ispanijoje. Spindulinė pušis – labai lengva mediena, yra išskirtinė medžiaga saunų ir pirčių statybai. Kartu reikia nepamiršti, kad šis medis yra minkštas ir lengvai braižosi. Mes siūlome įvairias vidinės apdailos medžiagas garinės ir pirties įrengimui iš spindulinės pušies medienos.

Paprastoji eglė (Picea abies)

Paprastoji eglė – tai visada žalias spygliuočių medis, priklauso eglės genčiai, pušinių šeima. Paplitusi Šiaurės, Vidurio ir Rytų Europoje. Eglės mediena turi beveik baltą spalvą su šviesiai geltonu atspalviu. Eglė yra viena iš lengviausių medžių rūšių. Eglė plačiai naudojama kaip kasdieninė mediena.

Alksnis arba juodas alksnis (Alnus glutinosa)

Alksnis arba juodas alksnis – tai daugiametis lapuočių medis, priklausantis alksnio genčiai iš beržų šeimos. Paplitęs daugelyje Europos šalių, Pietvakarių Azijoje ir Šiaurės Amerikoje. Alksnis turi didele paklausa kaip apdailos medžiaga įrengiant pirties patalpas, dėl savo rausvo atspalvio ir gražios tekstūros. Alksnis yra patvarus, atsparus vandeniui ir neįkaista. Terminis apdorojimas ir speciali atliekama technika medienos sendinimui suteikia papildomos vertės alksniui.

Sibiro maumedis (Larix sibirica)

Sibiro maumedis – tai spygliuočių medis (spygliai kasmet nukrenta žiemą), priklauso maumedžio genčiai, pušų šeima. Sibiro maumedis yra viena iš geriausių medžiagų, skirtų naudoti išorės sąlygomis. Mediena yra tanki, joje yra daug dervos, todėl yra labai patvari medžiaga, net ir be apdailos. Maumedis plačiai naudojamas fasadų, terasų, stogų tvorų, taip pat tiltų statyboje. Maumedis yra paplitęs vakarų, centrinėje ir pietinėse Sibiro dalyse, šiaurės ir šiaurės rytų Europos žemumos dalyse.

Amerikietiškas uosis arba baltas uosis (fraxinus Americana)

Amerikietiškas uosis – tai yra vienvietis, daugiametis lapuočių medis, priklauso alyvuogių šeimai, uosių rūšis. Buveinė – Šiaurės Amerika. Uosio mediena yra labai vertinga, atspari dilimui, labai patvari ir dekoratyvi. Termiškai apdorotas uosis idealiai tinka naudoti lauke. Mes siūlome terasinės lentas fasadui iš termiškai apdoroto uosio.

Kanados raudonasis kedras (Thuja plicata)

Kanados raudonasis kedras – tai spygliuočių medis, priklauso tuja genčiai iš kiparisų šeimos. Paplitęs Vakarų Amerikoje. Kanados raudonasis kedras tinka pirtims ir saunoms nes jame nėra dervos yra atsparus vandeniui ir neįkaista. Mediena turi gražų besikeičiantį atspalvį ir malonų kvapą. Iš Kanados raudonojo kedro mes galime jums pasiūlyti dailylentes ir grindines lentas.

Pušis paprastas (Pinus sylvestris)

Pušis paprastas – pušinių šeimai priklausanti spygliuočių medis, spygliuočių genties. Tai yra labiausiai paplitęs pušies tipas. Auga daugiausia Europoje ir Azijoje, nuo Ispanijos ir Škotijos pakrantės iki Pietryčių Rusijos. Dėl gerų mechaninių savybių pušis yra vertinga medžių rūšis. Pušis puikiai tinka terminiam apdorojimui, o apdorotoje būsenoje įgauna išskirtinė išvaizda.

Pirtis jau seniai nebėra tik garinė pirtis. Tai vieta atsigavimui ir geros būklės palaikymui. Kartu su funkcionalumu ir paprastu pirties pastatymu, emocijos vaidina vis svarbesnį vaidmenį kuriuos jūs patiriate, kai einate į pirtį ir joje randatės.

Mūsų užduotis – padėti pirties mėgėjams rasti tinkamus sprendimus sau. Platus medienos tipų pasirinkimas, įvairūs termiškai apdoroti medienos profiliai – visa tai padeda sukurti begalines galimybes išskirtinės pirčių patalpų įrengimui atitinkančios jūsų poreikius.

Įrengiant pirtis be tradicinių gultų, siūlome įvairių formų dalių; galite naudoti paruoštus modulius ir įvairių tipų apvadus ir atlošus. Taip pat įvairius pirties reikmenis.

Mūsų katalogo naujovė – dailylentė su špuntu . Jį gali būti naudojama ne tik pirties įrengime, bet ir idealiai tinka gyvenamųjų patalpų, biuro sienų dekoravimui. Be standartinių produktų gaminame medžiagas pagal mūsų klientų pageidavimus. Tiems, kurie nesijaučia tokie pasitikintys pirties įrengime, siūlome išsamų sprendimą aukščiausiu lygiu: nuo sienų dangos iki šildymo ir apšvietimo. Pavyzdžiai parodyti nuotraukose.

Montavimas ir priežiūra. Pirčių statybos metu labai svarbu užtikrinti, kad įrengimas būtų atliktas teisingai ir efektyviai. Tik šiuo atveju galime garantuoti produktų kokybę ir ilgaamžiškumą. Taip pat nepamirškite, kad mediena yra gyva medžiaga. Tam, kad ji ilgai tarnautų, būtina ją reguliariai ir teisingai prižiūrėti.

Išsirinkite mus savo svajonių pirties įrengimui, pažadame nenuvilsime…