Pirties projektas ir statyba – tik viena dalis, kurią reikia įgyvendinti, norint džiaugtis nuosava pirtimi. Kita, nemažiau svarbi dalis, yra pirties įrengimas. Pirčių įrengimas gali būti įvairus: pirtyse derinama mediena, įvairių spalvų plytelės, taip pat svarbu apdailą priderinti ir prie pasirinktų gultų tipų, išsirinkti duris ir kitas apdailos detales. Šiame straipsnyje norime papasakoti, koks pirčių įrengimas šiuo metu populiariausias Lietuvoje ir kokie pirčių dizainai dažniausiai pasirenkami.

Minimalizmas pirtyje: pilkų atspalvių interjeras

Šiuo metu rinkoje karaliaujantis minimalizmas neaplenkė ir pirčių bei vasarnamių. Vasarnamiai bei pirtys taip pat modernėja, taikosi prie vyraujančių tendencijų. Vienas iš variantų, jei ieškoti šiuolaikiško, minimalistinio interjero – pilkų atspalvių pirtis.

Pilkų tonų pirtis gali būti monochrominė arba, priešingai, tarpusavy derinami natūralaus medžio gultai ir pilkos akmens masės plytelės. Pasirinkus monochrominį variantą, medinių dailylenčių paviršių dengiame kokybiškais suomiškais dažais, specialiai pritaikytais pirčiai. Dažai apsaugo medieną nuo aukštos temperatūros ir drėgmės bei suteikia dailų pilką atspalvį. Tokiais dažais nudažyti paviršiai neišskiria toksiškų medžiagų net ir įkaitę, be to, jie yra atsparūs nešvarumams ir juos lengva prižiūrėti. Pilka medinė apdaila dažnai derinama su pasirinktos tekstūros ir dydžio pilkomis akmens masės plytelėmis. Tai pirties dizainas, kuris bus subtilus, nenuobodus, jame persipins skirtingos tekstūros, o jas sujungs vienos spalvos atspalvių gama.

Pirčių dizaino klasika – natūralus medis

Natūralus medis jau nuo pat pirčių atsiradimo naudojamas jų įrengimui. Žinoma, šiuolaikinis pirties įrengimo dizainas – tai ne tik suolai-gultai, bet ir papildomos detalės, tokios kaip krosnelės apsauga, lentelėse paslėptas apšvietimas, skirtingų formų ir dydžių gultai bei grindų danga, kurią patogu valyti.

Visa tai gali būti gaminama iš natūralios medienos arba mediena gali būti derinama su pasirinktomis plytelėmis. Pirčiai dažniausiai pasirenkama tvirta, nesakinga mediena, pavyzdžiui, liepa, drebulė, juodalksnis. Tobulėjant technologijoms bei medienos pasiūlai, šiuo metu pirtys įrenginėjamos ir su termomediena ar egzotiškomis, atvežtinėmis medienos rūšimis, pavyzdžiui, kietuoju šarvamedžiu (dar vadinamu baltąja afrikietiška mediena). Natūralios medienos interjeras – tai nesenstanti klasika, o tinkamai apdorota ir prižiūrima mediena jums tarnaus ne vienus metus.

Jūsų unikalūs sprendimai – išskirtinei poilsio erdvei sukurti

Akmens masės plytelės – dar vienas pasirinkimas pirtyje, kuris leidžia įnešti daugiau spalvų ir tekstūrų į pirties erdvę. Šiuolaikiniai konstrukciniai sprendimai leidžia įrengti efektyvias ir patogias pirtis, naudojant įvairias medžiagas. Akmens masės plyteles galima derinti su pasirinkta mediena, taip pat jos puikiai dera pirties interjere, kur pasirinkti anatominiai gultai. Prie žmogaus kūno formų priderinti aptakūs mediniai gultai puikiai kontrastuoja su skaldytomis akmens masės plytelėmis.

Jei turite idėją, kurią norite įgyvendinti, nedvejodami apie ją mums papasakokite! Visada atsižvelgiame į klientų norus ir pageidavimus, nes norime pastatyti ne tik gerą pirtį, bet ir tokią, kuri atitinka visus jūsų pageidavimus. Mūsų patyrę specialistai patars, pasiūlys geriausius konstrukcinius ir techninius sprendimus, kurie padės pasiekti norimą rezultatą. Plačiau galite sužinoti pirčių įrengimas puslapyje.